נטורופתיה

נטורופתיה הינה שיטה טיפולית הוליסטית.
יסודה של הנטורופתיה הוא בתורת היפוקרטס משנת 400 לפנה"ס.
היפוקרטס לימד לא לגרום למטופל נזק ו/או כאב, ולהשתמש אך ורק בתרופות טבעיות. הוא גם דרש ללמוד את חוקי הטבע ולפעול לפיהם.
במאה ה-19 רופאים חזרו לתורת היפוקרטס, העשירו אותה ברפואה המערבית של אירופה ואמריקה וכך נוצר המדע החדש – נטורופתיה. לראשונה השם "נטורופתיה" הוצע על ידי ד"ר שיל מניו-יורק ב-1895.
הנטורופתיה קיבלה את מקומה המכובד כחלק מהרפואה וכדרך חיים בזכות בנדיקט לסט.
בשנות העשרים והשלושים של המאה ה-20 בארה"ב בלבד פעלו בהצלחה 30 בתי ספר לנטורופתיה.
עם גילוי האנטיביוטיקה ותחילת השימוש בחיסונים, הפופולאריות של הנטורופתיה ירדה, כינראה היה שהרפואה עשתה פריצת דרך וגילתה פנצאה (תרופה אגדית לכל מחלה) של ממש.
אולם, החל משנות ה-70 אנשים החלו להתייאש מהרפואה הקונבנציונלית והפופולאריות של נטורופתיה החלה שוב לגדול.

הגישה המרכזית של הנטורופתיה היא שלגוף האדם יש כוחות ריפוי משל עצמו. תזונה לא נכונה, אורח חיים לא בריא ונזקים סביבתיים מוציאים את גוף האדם מאיזונו, וחוסר איזון זה הוא שגורם למחלות. מטרת הנטורופתיה היא להחזיר לאדם את הכוחות הטבעיים שלו על ידי שיטות טבעיות, שיכנוע, אמונה וחשיבה חיובית.
החוק הראשון של נטורופתיה הוא חוק הראשון של היפוקרטס:"אל תזיק!".
נטורופתיה משתמשת בשיטות אבחון וטיפול לא חודרניות, לא מכאיבות ובעלות תופעות לוואי מינימאליות אם בכלל. הנטורופת מסתכל גם על הגוף וגם על הנפש של המטופל ומחפש סיבות לסבלו בסביבה הפיזית והנפשית של המטופל, באורח חייו ותזונתו. הנטורופת מטפל בחולה על ידי שילוב של כל מיני טכניקות ושיטות טבעיות שמותאמים בצורה אישית לכל מטופל.
בעזרת נטורופתיה ניתן למנוע מחלות, להקל על סימפטומים ואף להיפטר ממחלות קיימות.

הנה דוגמה לטיפול נטורופתי:
אישה פנתה אליי עם תלונה על בעיית פוריות ממנה סבלה מספר שנים. שלחתי אותהלרופא נשים לבדיקה מקיפה. לאחר שנבדקה, היא חזרה עם התוצאות: הכל בסדר.
עשיתי לה בדיקה אירידיאולוגית ומצאתי כמויות אדירות של Candida – פטריה, שבכמויות גדולות כאלה בהחלט יכולה לפגוע בפוריות. הרכבתי לאישה דיאטה וטיפול טבעי המתאימים לטיפול בבעיית הקנדידה. מלבד זאת, היא קיבלה תוסף תזונה שמחזק את מערכת החיסון כדי לעזור לגופה להתגבר על הטפיל, וכן נתתי לה טיפות לאיזון והרגעה, שכן האישה היתה זקוקה לאלו מאד. לאחר טיפול יסודי בבעייתה, האישה קיבלה טיפות צמחיות לחיזוק רירית הרחם.
האישה נכנסה להריון עוד לפני תום הטיפול.

אם החלטתם להיעזר בנטורופתיה, עליכם לפנות לנטורופת מוסמך, שלמד את יסודות הרפואה הקונבנציונלית ושיטות אבחון וטיפול טבעיות. הוא יידע לאבחן ולהתאים תזונה נכונה וטיפול מתאים כדי לעזור בבעיותיכם.

כל הזכויות שמורות לד"ר יעל טוקצ'ינסקי

דילוג לתוכן