אירידיאולוגיה ואבחון טפילים

אירידיאולוגיה הינה שיטת אבחון אמפירית, זהו מדע מדויק מבחינת התוצאות ובטוח לנבדק. אירידיאולוגיה מאפשרת זיהוי מחלות עד 3 שנים לפני פריצתן. היא מאבחנת חולשות גנטיות (תורשתיות) ונרכשות, פיזיות, מנטליות ונפשיות לפי מצב הקשתית. היא גם מאפשרת בקלות לעקוב אחר מצבו של המטופל ולראות שינויים אובייקטיביים במצבו. הרי זה לא סוד לאף מטפל, שדיווחי המטופלים לא בהכרח משקפים את המצב האמיתי.
יש לא מעט מקרים, בהם אבחון אירידיאולוגי קל יותר, מהיר יותר, ויעיל יותר מאשר אבחן קונבנציונלי. אחת הדוגמאות לכך היא בעיית הטפילים.

יותר מ-4.5 מיליארדי אנשים בעולם נגועים במחלות טפיליות. באירופה נגוע כל אדם שלישי.
לפי נתוני WHO בעולם נפטרים מידי שנה כ-50,000,000 איש, כאשר 16,000,000 מתוכם מתים כתוצאה מזיהום. 89.5% מתוך כלל זיהומים הינם תולעי מעיים. 25% מכלל האוכלוסייה נגועה בפטריות. 70% מהאוכלוסיה העולמית נגועה בטוקסופלסמה (טפיל חד-תאי, שנזקו נמצא ביחס הפוך לגודלו!)… 

לפי נתוני האנטומיה הפתולוגית 90% מתוך הגוויות שנותחו נשאו בתוכן תולעים וטפילים אחרים.

אדם יכול להיות בעלים ליותר מ-2000 טפילים שונים. בעלי חיים, ובתוכם חברינו הטובים המייפים את חיינו, כלבים וחתולים, מעבירים את הטפילים. לדוגמה, Taenia saginata מועברת ע"י פרות, Hymenolepis diminuta – ע"י מכרסמים, Dibothriocephalus latus – ע"י דגים ,Echinococcus granulosus – ע"י כבשים וכלבים, Ancylostoma (כל הסוגים) – ע"י כלבים וחתולים – וכו' וכו'.

טפילים משתכנים למעשה בכל מקום בגוף האדם: במעיים, ריאות, כבד, פרקים, שרירים, עיניים, קיבה, וושט, מוח, דם, עור… הם מעוררים אסטמה, סוכרת, מחלות עור (כולל ספחת), דלקות פרקים, גורמים לעצירות, שלשולים, בעיות תאבון (חוסר תאבון או תאבון מוגבר), גזים, אנמיה, חסכים תזונתיים, בעיות שינה, כאבי ראש, עייפות כרונית, חוסר ריכוז… 

יש מודעות נמוכה להפליא לבעיית הטפילים, לסכנתם, הנזקים, שהם גורמים, דרכי העברתם, שיטות למניעת הידבקות, סימני ההידבקות בהם ודרך הטיפול בטפילים, ברעלים שלהם ובפגעים, להם הם גורמים.
בנוסף לכך, התרבות הישראלית של שתייה מהברז, של גננת, שנותנת לכל הגן לשתות מאותו הכוס, של אמא שקונה ארטיק אחד לכל ילדיה, שמלקקים אותו כל אחד בתורו וכו' וכו' – מעודדת מאד את התפשטות הטפילים. 
בקופות חולים יש קשיים אובייקטיביים לאבחן את הבעיה.

לעומת זאת, בשיטה האירידיאולוגית ניתן בקלות וביעילות לאבחן את נוכחות הטפילים והנזק שנגרם על ידם. כך, לדוגמה, רדיי סולריס על פני כל הקשתית מעידים על תולעים. אם אחד מהם יוצא מאזור העיכול לאזור הראש והמטופל מתלונן על כאבי ראש – זה אומר שמקור הכאבים האלה בתולעים.

עוד על שיטות אבחון וטיפול טבעיות תוכלו לקרא בספר "יפה, בריאה ולא מורעלת"

כל האמור במאמר זה הינו בגדר מידע בלבד ואינו מהווה שום תחליף לאבחון, ייעוץ או טיפול מקצועי.
כל הזכויות שמורות לד"ר יעל טוקצ'ינסקי
2009

דילוג לתוכן