איך לשקם את הגוף אחרי איבוד דם

אני מניחה שלא צריך להסביר מה זה דם וכמה הוא חשוב לגוף.

ישנם מקרים בהם אדם מאבד דם, למשל כתוצאה מטראומה, לידה, מחזור נשי, ניתוח וכיו"ב. גם כימותרפיה גורמת למחסור בדם. לפעמים מאבדים דם כתוצאה ממחלות. למשל, סרטן המעי הגס או כיב קיבה גורמים לדימום. כמובן, לא מדובר בכמות קטנה של דם כתוצאה מבדיקת דם רגילה בקופת חולים או מחתך קטן באצבע כשחותכים ירקות לסלט, אלא בכמות משמעותית של דם, כמו אחרי תרומת דם, למשל.

כעת אנחנו נמצאים במלחמה ואזרחים רבים מיהרו לתרום דם. תרומת דם היא מעשה גדול וטוב, מעשה שמציל חיי אדם, כל שכן חיילים שמוסרים את נפשם כדי להגן על כולנו. אין ספק שזוהי מצווה גדולה, אך אם לאחר תרומת דם אתם מרגישים סיפוק, גופכם מרגיש סטרס, וכדאי לעזור לו לצאת ממנו. בעצם, זוהי הסיבה שהתיישבתי לכתוב מאמר זה.

איבוד של כמות גדולה של דם מזיק לבריאות ועלול להיות אף סיבה למוות. לפני שהמציאו עירוי דם, מיליוני חיילים ואנשים שעברו טראומות שונות היו מתים מאיבוד דם.

איבוד דם לא מבוקר גורם לשינוי בהרכב הדם: ירידה בריכוז תאי דם אדומים, תאי דם לבנים, טסיות דם. שחזור ההרכב, בהתאם לנפח הדם האבוד, יכול לקחת בין מספר שבועות למספר חודשים. ירידה בנפח הדם גורמת לאספקת דם לא מספקת לרקמות ולאיברים. במקרים קשים, כאשר אדם מאבד הרבה מאד דם כתוצאה מדימום פנימי או חיצוני, הוא זקוק לאשפוז ועירוי דם, לפעמים הרבה עירויים. למעשה, כל מי שאיבד דם בכמות שעולה על 10% מסך כמות הדם שלו צריך טיפול דחוף. אחרת תפקוד כל מערכות הגוף ישתבש, תקופת ההחלמה תהיה ארוכה והתחזית פחות טובה.

לא נדבר על מקרים קשים כאלה, אלא על איבוד דם שהגוף מסוגל להתגבר עליו בכוחות עצמו, אם כי מומלץ לעזור לו כדי לחזור לעצמו מהר יותר.

איך  לעזור לגוף להשתקם מאיבוד דם

על מנת שתהליך ההחלמה יתקדם בצורה חלקה ומהירה ככל האפשר, קודם כל חשוב לשמור על דיאטה לשיקום הדם ולשתות הרבה מים, מיצים (במיוחד מיץ רימונים, מיץ גזר ומיץ ענבים), תה, מי דבש ולפתנים. מבחינת הכמות, חשוב לשתות יותר מהרגיל.

דיאטה לשיקום הדם כוללת הרבה, כמה שרק אפשר, פירות (במיוחד רימון, תפוחים, שזיפים, אפרסמון) וירקות (במיוחד סלק  ותרד), ביצים, ביצי דגים, דגי הים הצפוני, שזיף מיובש, צימוקים, משמש מיובש, תאנים מיובשים, ענבים, דובדבנים, מלון, פיסטוקים, גרעני דלעת, קשיו, אגוזי מלך, בוטנים, שוקולד מריר פרווה עם מעל 70% קקאו, שעועית, עדשים, אפונה, שיבולת שועל, כוסמת, פירות יער, פטרוזיליה.

להימנע ממזון מעובד ומזונות מזיקים אחרים.

מומלץ ליטול תוספי תזונה של מולטי-מינרלים או לפחות תוסף של ברזל וסידן. לטבעונים וצמחונים שלא אוכלים ביצים ודגים, כדאי לקחת תוסף של וויטמין D.

בשום אופן אין לגעת בשום סוג של אלכוהול, ומומלץ להישמר מעישון פסיבי. למעשנים, מומלץ להקטין את העישון עד למינימום האפשרי ולקחת תוסף של וויטמין C.

ישנן שיטות עממיות רבות לשיקום מערכת הדם לאחר איבוד דם: לשתות חליטות סרפד או ורד הבר, לאכול תערובת של אגוזים ופירות יבשים או פולן דבורים (כף ביום). תרופה עממית אחרת למי שאיבד דם היא לשתות מידי יום תערובת של מיץ גזר, מיץ תפוחים ומיץ  סלק ביחס של 1:1:1. כמו כן, ממליצים לשבת על שפת הים ולנשום את אוויר הים וגם לעשות אמבטיות עם מלח ים. עוד מתכון עממי לטיפול באנשים שאיבדו דם: סלט מבטטה מבושלת, אגוזי מלך, סלק וגזר מגורד.

עצות חשובות נוספות:

אם לפני איבוד הדם עשיתם דיאטת הרזייה – תעשו הפסקה למספר חודשים, תנו לגוף להשתקם.

אם יש לכם אלרגיות למזון – תיזהרו לא לאכול את המזונות שגורמים לכם לאלרגיה: אולי זה אידיאלי לשיקום הדם של אחרים, אך לא מתאים לכם. אין לשכוח שאין שני אנשים זהים.

תשתדלו לא ליטול תרופות כימיות, אלא אם כן אין ברירה, למשל, אם זה תרופות למחלות כרוניות שאתם נוטלים על בסיס קבוע, דוגמת תרופות להורדת לחץ דם או תרופות נגד אפילפסיה.

אחרי איבוד דם הימנעו מכל מאמץ פיזי ושתו תה עם שוקולד (מריר פרווה) – זה יזרז את שיקום הדם.

כדאי להשתדל מאד להימנע מאספירין ואופטלגין. אם מדובר באיבוד דם צפוי, כמו תרומת דם או ניתוח מתוכנן, אל תטלו את התרופות הללו 72 שעות לפני הפעולה המתוכננת. לנשים שסובלות מכאשי ראש לפני כל וסת – מומלץ לפנות לטיפול יסודי בבעיה, ובכל מקרה, יש שיטות טעיות לטיפול*

אם מדובר בניתוח מתוכנן, תעדכנו את המרדים על כל התרופות ותוספי התזונה שאתם נוטלים.

למעשנים: יש להימנע מעישון לפחות שעתיים לפני איבוד דם מתוכנן.

אם תרמתם דם עבור רכיבים בודדים (למשל, טסיות דם) בשיטה המקובלת לכך, אזי בלקיחת דם השתמשו בציטרטים. חומרים אלו מוציאים סידן מהגוף בצורה תוקפנית ביותר. לכן מומלץ ליטול תוספי תזונה של סידן וויטמין D לאחר התרומה.

המאמר אינפורמטיבי נטו ובשום פנים ואופן לא מחליף אבחון, ייעוץ או טיפול רפואי. אין להשתמש בשום מתכון שהוזכר במאמר ללא התייעצות עם איש מקצוע.

*ראו את הספר "טיפול טבעי – מהו?" ואת הספר "יפה, בריאה ולא מורעלת"

דילוג לתוכן