טיפול בצבע וקריסטלים

בטבע כל דבר קשור במשנהו, וכל דבר נברא על מנת לעזור לאדם ולהבריאו. העולם המקיף אותנו הינו צבעוני, וגם גופנו מוקף בהילה צבעונית.
ההילה הינה אנרגיה אלקטרו מגנטית המקיפה את גופינו הפיזי. שדה אנרגטי זה בנוי ממספר שכבות, הנקראות הילות: ההילה האתרית, ההילה האמוציונאלית, ההילה המנטאלית, ההילה האינטואיטיבית, וההילה הקארמתית. כל אדם מוקף בשדה אלקטרו-מגנטי האופייני לו ולכל שדה עוצמה, אורך גל ותדירות רטט המשפיעים על צבעה, גודלה, צלילותה וצורתה של ההילה.
תכונות אלה מושפעים ישירות ממצבינו הפיזי, הרגשי, המנטאלי והרוחני, ובהתאם לזה להילה יש את הצבעים שלה והם גם משתנים בהתאם לשינויים שעוברים על האדם.
ככל שמצבינו יהיה טוב יותר כך ההילה תהיה טובה יותר ואנחנו נראה את זה בגודלה, צלילותה ושלמותה של ההילה.


על פי צבעי ההילה ניתן לדעת על האופי, מצב הרוח ומצב בריאותו של האדם. על פי שינויים בהילה ניתן לראות על יעילותו של הטיפול, שאנחנו מעניקים.

אנחנו מבדילים את הצבע בהתאם לאורך הגל שלו. הנה אורך הגל של צבעים שונים (בנ"מ):
אדום 760-620,
כתום – 620-585,
צהוב – 585-575,
צהוב-ירוק – 575-550,
ירוק – 550-510,
תכלת – 510-480,
כחול – 480-450,
סגול – 450 – 380.
לכל צבע יש אורך גל, תדר ורטט משלו. ההשפעה הטיפולית של הצבע קשורה להשפעת גלי אורך מסוימים לאברים ומרכזים בגוף. יש לציין, שלצבעים שונים יש השפעות ספציפיות במחלות שונות.


מימי קדם ידועה השפעת הצבע על מצב רוחו של האדם. כך את אחד הגשרים בלונדון צבעו בצבע שחור. כעבור זמן קצר שמו לב לכך, שרוב מקרי ההתאבדות בעיר התבצעו בגשר זה. אז צבעו אותו מחדש, הפעם בצבע ירוק וכמות ההתאבדויות ירדה פלאים.
נמצא שניתן לשנות את מצב רוחו של אדם מקצה לקצה על ידי שינוי צבע עדשות מגע/עדשות משקפיים. יש חוקרים שטוענים כי למעלה מ-1/3 מכלל המצבים הנוירוטיים ניתנים לטיפול על ידי צבע בלבד. במקרים כאלה הטיפול בצבע כמובן עדיף על טיפול בכדורים.
דרך עתיקה נוספת לטיפול בצבע היא להאיר את קשתית העין בה משתקפים כל איברי הגוף, בצבעים שונים.
הצבעים מתחלקים לחמים (אדום, כתום, צהוב) וקרים (כחול, תכלת, סגול). לבן כולל בתוכו את כל הצבעים. כל צבע הוא בעל תכונות שלו ובעל השפעות מיוחדות לו על איברים, רקמות ומערכות הגוף. ניתן למזוג את המים אל תוך בקבוקי זכוכית בצבעים שונים ולחשוף לאור השמש. המים משנים את תכונותיהן הכימיות בהתאם לצבע שבבקבוק ובהתאם לכך יכולים לשמש לטיפול.
ישנם מחקרים, שהראו, שאור השמש לאחר העברתו דרך זכוכיות בצבעים שונים מרפא מחלות עור שונות.
לכל צבע יש אורך גל, תדר, ורטט משלו. ההשפעה הטיפולית של הצבע קשורה להשפעת גלים מאורך מסוים על אברים ומרכזים בגוף. יש לציין שלצבעים שונים ישנה השפעה ספציפית על מחלות שונות. סגוליות זו הייתה ידועה עוד במצרים העתיקה. בימים ההם המצרים מילאו כלים גדולים במיצי פירות בצבעים שונים, הוסיפו לשם גם אבנים בצבע המיץ, והשתמשו בנוזל זה לחיזוק הגוף ולריפוי המחלות.
היום פותחו שיטות רבות לטיפול בצבע. פעמים רבות, טיפול בצבע משולב בטיפול בקריסטלים, כאשר לתכונות הטיפוליות של הצבע מצטרפות התכונות הטיפוליות של האבנים. אבנים ידועים אצל כל אומות העולם כבעלי סגולות שונות, בהן סגולות רפואיות. מאז ומתמיד הם שימשו לטיפול המחלות השונות. הם הוזכרו לא פעם במקרא. גם רבים מחכמי ישראל השתמשו באבנים למטרות ריפוי.

הנה רק כמה דוגמאות ליכולות של האבנים שאבותינו יחסו לאבנים שונים:
טופז (פטדה) – משפרת את התיאבון.
רובי (אודם) – עוזרת בטיפול בעקרות, בשמירת הריון ומקילה על הלידה.
ישפה (ג'ספר) – עוצרת דימומים.

אני מרבה להשתמש בצבע ובקריסטלים לתמיכה והעצמה של טיפול אחר.
אנחנו משתמשים בצבע לאבחון וטיפול בעיות מנטליות, רגשיות ופיזיות.
כאשר משתמשים בצבע למטרות טיפוליות, חשוב למדוד את הצבע בדיוק כמו שחשוב למדוד כל חומר רפואי אחר! כך, לדוגמא, עודף צבע אדום יכול לגרום לעליה פתאומית של לחץ דם וקוניוקטיביתיס. עודף בצבע כתום יכול לגרום ליצירה עודפת של מרה והצטברותה במעיים. עודף ירוק יכול לגרום להיווצרות אבני מרה. עודף בצבעים קרים יכול לגרום לחרדה, פחד וישנוניות. אלה הם רק דוגמאות בודדות לכך, שגם טיפול בצבע, על אף שנשמע תמים לחלוטין, דורש פניה לאיש מקצוע.
חשוב גם לסמוך על האינטואיציה שלנו בבחירת צבעי בגדים, הריהוט ושאר חפצי הבית.

דילוג לתוכן