אבחון לפי תווי הפנים – 2

אבחון לפי תווי הפנים (חכמת הפרצוף) – 2

אנשים מזמן שמו לב על כך, שתווי הפנים משקפים את תכונות אופיו של האדם, מצב בריאותו וגורלו. בכל קצוות התבל אנשים שונים אספו מידע על משמעות תווי הפנים והשתמשו במידע זה. כמו בכל מידע אחר, גם כאן השימוש יכול להיות לטובה ולרעה.

חכמת הפרצוף או, בשמו המודרני, אבחון לפי תווי הפנים, הינו מדע אמפירית עתיקת ימים. דרכו אנחנו יכולים לדעת הרבה דברים:
– תכונות אופי
– תקופות חיים המועדפים לפעולות אלה או אחרות
– מי הוא מורה/מנהל/מנהיג רוחני מועדף לאדם
– היכן עדיף לו לאדם לחיות
– מצב בריאותי, חולשות תורשתיות של הגוף
– גורל ומה ניתן לשנות בהופעה החיצונית על מנת לשפרו
חשוב להדגיש, שאין להסיק מסקנות על סמך סימן בודד ללא תמיכה מצד סימנים נוספים. סימן בודד יכול להוות אות הזהרה, שיעורר אותנו לחפש סימנים נוספים שיחזקו או ישללו את האבחון. אם נמצא סימנים סותרים, פירוש הדבר, שהתכונה קיימת, אבל לא שולטת. למשל, אם יש שלושה סימני פחדנות וסימן אחד של אומץ, פירוש הדבר שלא תמיד האדם פחדן וניתן גם להבין, מתי הוא יתנהג בצורה אמיצה.
חשוב גם להדגיש, שתווי הפנים (לעומת סימני כף היד, למשל) משתנים באיטיות רבה. הדבר גורם לכך, שהרבה פעמים אנחנו עדים לסימנים של תכונות, שאדם כבר נפתר מהם או למחלות, שאדם כבר החלים מהם. תופעה זו שכיחה מאד, למשל, בקרב חוזרים בתשובה, שעבדו על המידות, שינו תכונות אלה או אחרות, אך זמן רב אחרי זה תווי הפנים שלהם מסגירים את עברם.
כל המחלות מהם סובל האדם, ניתן לראות על הפנים שלו.
למשל, איזור עיניים מראה על מצב הכליות
איזור שבין הגבות – כבד
– גבות ארוכות ושעירות מעידות על אריכות חיים ובריאות טובה
– כמו גם אזניים גדולות ובשרניות
– צוואר קצר יכול להעיד על נטיה לנחירה
– צוואר ארוך מאד ודק מהווה סימן למערכת עיכול חלשה. אצל אדם כזה (בדרך כלל, מדובר בנשים) מאד מצויים צניחת קיבה, הרגשת גוש בגרון, שיעול ממקור לא ברור (בדרך כלל, נוטים לאבחן אותו כאלרגי…) ופרינגיטיס.
– אם נראים נימים על העור הפנים, זהו סימן של עודף חלבונים בתפריט
– זה נכון גם למצב, בו פתאום מתחילים להופיע נקודות חן על הפנים
– הופעת כתמי עור על הפנים אצל אנשים שאינם נשים הרות מעידה על הצטברות רדיקלים חופשיים בגוף
– נשירת שיער הגבות מצביע על חוסר איזון הורמונאלי. ואילו נשירת שיער מוקדמת (מקו השיער) רק מצביע על אדם סקרן שסקרנותו תישאר איתו עד סוף חייו ולא ידע שיעמום
– רקות שקועות – על חוסר באנרגיה כללית של הגוף או על עייפות כרונית
– אם הגבות מתקצרות בצד החיצוני של העיין, הדבר מצביע על תת-פעילות של בלוטת התריס
– עפעפיים תחתונות נפוחות ובצבע אפור מצביעות על בעיות המערכת השתן.
– קמט מאונח בבסיס האף מעיד על נטיה לדיכאון
– אם קצה האף לבן, זה מראה על כיב בקיבה.
– בכלל לצבע בפנים יש הרבה מאד משמעות. אביא לכך כמה דוגמאות. למשל, גוון צהוב של הפנים מעלה חשד לקיומן בעיות בכבד ובכיס המרה, ואילו גוון אדום יכול להצביע על לחץ דם גבוה.
– נפיחות בסנטר יכולה להצביע על בעיה בכליות
– כל סימן וכל שינוי צבע באיזור שבין הגבות מראה על חולשה או מחלה זו או אחרת. כך למשל, צבע כחול באיזור זה מראה על בעיות בכליות ואילו צבע אדום – על בעיות בלב
– נימול האיזור שבין הסנטר לשפה התחתונה צריך להדליק אצלינו נורא אדומה באשר לבעיות קרדיולוגיות: זה יכול להיות סימן לבעיות לב (גם אם לפניכן לא נצפו שום בעיות האיזור הלב) ואף לאוטם שריר הלב המתקרב.
– אחד האזורים הרגישים זה אזניים. והתערבות באיזור זה יכולה לפגוע בבריאות.
על האוזן יש השתקפות של אדם הפוך בתנוחה עוברית, כאשר ראש נמצא באיזור תנוך האוזן– סטימולציה של נקודה מסוימת באוזן יכולה לשפר איבר מסוים או לקלקל: שיפור/קלקול שמיעה, ראיה, תפיסת ריח, תפיסת צבע וכדו'. לכן האופנה של ריבוי עגילים שהיתה בארץ לא מזמן היא אופנה די מסוכנת מבחינה בריאותית.
בכלל כל שינוי בתווי הפנים, בין על ידי ניתוח פלסטי, בין על ידי איפור קבוע, גורם לשינוי בבריאותו ובגורלו של האדם, ובד"כ השינוי הזה לרעה.

כל האמור במאמר זה הינו בגדר מידע בלבד. כמו בכל דבר אחר אני ממליצה למי שאינו מומחה לא לסמוך על השיפוט שלו יתר על המידה ולהיעזר בבעלי מקצוע בשעת הצורך.

כל הזכויות שמורות לד"ר יעל טוקצ'ינסקי.

דילוג לתוכן