אבחון וטיפול בשיטת IPEC

IPEC זהו ראשי תיבות של Integrated Physical Emotional Clearing שזה אומר: ניקוי פיזי רגשי משולב. כך הגדיר את השיטה ד"ר קניג, מייסד השיטה.
ד"ר קניג הינו פסיכולוג קליני, שבשנת 1992 התוודע למבחן שרירים. הוא התרשם מהמבחן ומהפוטנציאל שלו ככלי הערכה אבחוני וטיפולי.
ד"ר קניג פיתח שיטה הוליסטית, שהיא גם שיטה טיפולית וגם שיטה אבחונית. כמו בכל שיטה הוליסטית, גם ב-IPEC מסתכלים על האדם בכללותו ומבינים, שבעיות פיזיות יכולות לנבוע מבעיות נפשיות ולהפך.
באבחון הבעיה ובבחירת דרך טיפולית משתמשים במבחן שרירים, שמקורו בקינסיולוגיה. ואילו הטיפול עצמו משלב רעיונות טיפוליים שונים, שמקורם מהרפואה הסינית, קינסיולוגיה, הומיאופתיה, EFT ושיטות טיפוליות נוספות.
הרעיון שמאחורי מבחן שרירים הוא שטונוס השרירים משתנה כתוצאה מהשפעה של גורמים שונים, בין אם חומריים, בין אם נפשיים.
במהלך הבדיקה המטפל בודק את טונוס השרירים בתגובה לגירויים שונים. הבדיקה היא אמינה ומדויקת מאד ואינה מכאיבה.
גם בבחירת השיטה הטיפולית המטפל בודק את טונוס השרירים כתגובה לשיטות טיפוליות שונות. בצורה כזאת הגוף בוחר את השיטה שמתאימה לו יותר.
בשיטת ה-IPEC אנחנו מטפלים במגוון רחב של תסמינים ומחלות ובעיות נפשיות רגשיות.
זוהי שיטת אבחון יחידה שקרוחה במגע מבין שיטות אבחון רבות, בהם אני נעזרת בקליניקה.
לא סתם שיטה זו פותחה ע"י פסיכולוג: היא מאפשרת "לעלות" על מחסומים נפשיים שונים, למצוא איזה סטיגמות, מחשבות, זיכרונות, חוויות עבר וכדו' מזיקים כיום לאדם ומה היא הדרך הקצרה לטפל בהם. לעומת טיפול פסיכולוגי רגיל, זהו טיפול הרבה יותר קצר (וכתוצאה מכך הרבה יותר זול) ולא דורש הסמכה פסיכולוגית כלל.


השיטה מתאימה לילדים ולמבוגרים גם יחד.


© ד"ר יעל טוקצ'ינסקי

דילוג לתוכן